ÖG Mimarlık

Banyo Dekorasyonu

BANYO DEKORASYONU

Banyo Dekorasyon Fikirleri

Evimizde dekoratif olarak ön planda olan genelde odalar olsa da, banyo için dekorasyon fikirleri ve birbirinden farklı banyo dekorasyon örnekleri gün geçtikçe hepimizin ilgisini çekiyor. Banyoda geçirdiğimiz vaktin birincil amacı temizlenmek olsa da, aslında günümüzde psikolojik ihtiyaçlarımızdan günün yorgunluğundan kurtulmak, ferahlamak ve yeni gün için tazelenmek de herkes için son derece önemli. Modern banyo dekorasyon fikirleri de sadelik, işlevsellik ve tazelik kavramlarını temel alıyor. Banyo dekorasyon fiyatları farklı bütçelere ve önceliklere göre değişmektedir. Sizlerin de dinlendirici ve ferah bir banyo dekorasyonuna sahip olmanız, banyonuzda geçirdiğiniz vakti daha keyifli kılacaktır. Bu yazıda, sizler için dinlendirici bir banyo dekorasyonu fikirlerini 5 adımda topladık.

Klasik Banyo Dekorasyonu

Günümüzde klasik banyo dekorasyonu yıkanmak ve kurulanmak eskiye göre çok farklı anlamlar içeriyor. Öncelerde tek bir sabun ile temizlenme ihtiyacı giderilirken, bugünlerde ihtiyaçlarımızı tek bir sabun karşılayamıyor. Arınmak, tazelenmek, temizlenmek ve yeni başlayacağımız güne hazır olmak için kullanıyoruz banyolarımızı. Klasik banyo dekorasyonu ile yeniden dizayn ettiğimiz banyolarımızda fayans seçiminden küvet seçimine kadar ve yahut lavabodan kullanacağımız banyo tekstil ürünlerine kadar her şey ayrı bir anlam ve önem içeriyor. Hayatımızda ayrı bir anlam teşkil eden banyoların içinde kullanılan havlular bile yumuşaklık, su emiciliği veya dokusu gibi birçok kriterden yüksek not aldıktan sonra banyolarda yer alabiliyor. Bu hacimli havlular el havlusu ya da bornoz olarak kullanıma sunulurken bazı durumlarda da banyo süs ürünü olarak yer alıyor su dolu alanlarda.

Lüks Banyo Dekorasyonu

Lüks banyo dekorasyonu ile banyonuzda daha yumuşak bir hava yaratmak için açık mavi tonlara yakın renkleri tercih edin. Mavinin dinlendirici ve sakinleştirici etkisinden faydalanabilirsiniz. Kişisel bakımımızı yapıp, güzelleşirken ve kendimizi uzun sürecek bir güne hazırlarken yararlandığımız su dolu alanlar bizleri temizlemek ile yetinmiyor, bizi sakinleştiriyor ve arındırıyor. Kullanılacak olan küvet veya duşakabin ile tamamlanan banyo kusursuz haline kavuşuyor. Banyonun büyüklüğüne bağlı olarak küveti ve duşakabin aynı anda da barındırıma şansı olan su hacimli alanlar da genel tercih sadece küvet veya sadece duşkabinden oluyor. 

 

Modern Banyo Dekorasyonu

Modern banyo ve tuvaletlerde sadelikle de şıklığı yakalayabilirsiniz. Modern banyo dekorasyonunda tasarım ürünlere yer vermeniz çok hoş olacaktır.

Modern banyoların renksiz ve sade görüntüsünü banyonuza uygun bitki ve çiçeklerle kırabilirsiniz.Modern çizgisi olan bir banyoda ışıltılı ve parlak ayna çerçeveleri ve dolap kulpları ile de banyonuza hareket getirebilirsiniz.

Koyu Renk Banyo Dekorasyonu

Modern çizgisi olan bir banyoda ışıltılı ve parlak ayna çerçeveleri ve dolap kulpları ile de banyonuza hareket getirebilirsiniz.

Banyonuzda küçük dokunuşlarla hoş dekorasyonlar hazırlayabilirsiniz. Eskimiş banyo dolaplarınızı renkli ve desenli boyatarak onlara yeni bir görüntü kazandırabilirsiniz. Misafirleriniz için bir havlu sepeti ve dekoratif şişelerle banyonuzda şık bir köşe hazırlayabilirsiniz.

Karışık Tarz Banyo Dekoru

Banyonuzda duş, küvet, lavabo gibi temel eşyaları ve aksesuarları ihtiyacınıza göre belirleyin. Örneğin hızlı bir hayata sahipseniz, banyoda fazla vakit geçirmiyorsanız büyük ve konforlu bir küvete ihtiyacınız olmayacaktır. Dolayısı ile öncelikle kullanım ihtiyaçlarınızı belirleyin.

Banyonuzda tarzları biraz karıştırarak modern ve klasik aksesuarları bir araya getirebilirsiniz. Modern bir banyo dolabı ile klasik bir aynayı bir araya getirerek şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Banyo dekorasyonunuzu yaparken size fikir olabilecek birkaç öneriyi buradan sizlerle paylaşmak istedim. Büyük boy bir ayna banyonuza oldukça şık bir görüntü verecektir. Böyle bir aynayı şık bir avize ile tamamlayabilirsiniz.

Yazımızdaki örnekleri beğenmediyseniz daha fazlasını istiyorsanız profesyonel ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İndirim Kodunu Kaçırmayın 👇🏽

Sizler de ÖG Mimarlık ile şimdi iletişime geçin, bu içerik ve blog sayesinde %10 İNDİRİM’den yararlanın.
İNDİRİM KODU: ban10

Modern Banyo Dekorasyonları