ÖG Mimarlık

Giyinme Odası Fikirleri

GİYİNME ODASI FİKİRLERİ

Giyinme Odası Dekorları

Kıyafetler, takılar, ayakkabılar ve daha birçok şeyi barındıran giyinme odaları, ev dekorasyonu içinde ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü bu odalar, evin diğer bölümleri içinde belki de en kişisel alanlardan biri olarak değerlendirilebilir. Dolayısıyla giyinme odası dekore ederken planlı, özenli ve tabii ki zevk sahibi adımlar atmakta büyük fayda olduğunu söyleyebiliriz.

Gerek salon ve oturma odaları, gerek yatak odası, gerek yemek odası, gerekse çocuk ve genç odaları için her tür mobilya ihtiyacınıza tarz ve uyumu bir arada sunan geniş ürün yelpazesi ile yanıt bulan OgMimarlık olarak biz de giyinme odanızı dekore ederken de size yardımcı olmak istedik.

Bu doğrultuda, stilinizi yansıtabileceğiniz kullanışlı ve zevkli bir giyinme odası için önem vermenizde yarar olabileceğini düşündüğümüz dekorasyon önerilerimizi derledik. Siz de bu fikirler arasından ihtiyacınıza ve beğenilerinize uygun olanları dikkate alabilir ve kendi giyinme odanızı zevkle dekore edebilirsiniz.

 

Modern Giyinme Odası

Giyinme odaları, doğaları gereği işlevsel olması gereken alanlardır. Ancak bu, aynı zamanda dekoratif ve tarz sahibi bir odaya sahip olmanın önünde bir engel değildir. Ev mobilyalarında OgMimarlık önerileri doğrultusunda hem estetik hem de fonksiyonel bir giyinme odası yaratabilmeniz mümkün.

Öte yandan eşyalarınızın sayısı kadar önem taşıyan bir diğer nokta da giyinme odası için ayırabileceğiniz alanın büyüklüğü. Nihayetinde evin bölümlerinin boyut bakımından müsaitliği, dekorasyon açısından kritik bir önem taşımaktadır. Bu noktayı göz ardı etmeniz halinde, kalabalık ve amacına uygun olmayan bir giyinme odası oluşturma ihtimaliniz olduğunu unutmamanızda fayda var

Beyaz Renk Tercih Edebilirsiniz

Giyinme odaları genel olarak evin diğer bölümlerinden daha küçük metrekareli alanlardır. Duvar rengi ise ufak fakat önemli bir illüzyon yaratarak daha geniş ve ferah bir giyinme odasına sahip olabilmeyi mümkün kılan önemli bir detay olarak değerlendirilebilir.

Bu doğrultuda önceliğinizin açık renklerden yana olmasını öneririz. Açık renkler, odanın olduğundan daha büyük görünmesini destekleyecektir. Benzer şekilde parlak renkler tercih etmeniz de odanın geniş görünmesine yardımcı olacağı gibi kıyafetlerinizi denerken her detayı daha net bir şekilde görmenize katkıda bulunacaktır.

Kendinize Yeterli Alan Ayırın

Bir önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi giyinme odalarının çoğu zaman dar ve küçük formlu alanlar olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, kendinize bir hareket alanı yaratabilmenizin önemi daha da artıyor. Çünkü hareket alanına sahip olmak, içerisinde kendinizi boğuluyormuş gibi hissetmeyeceğiniz bir giyinme odası oluşturabilmeyi mümkün kılıyor.

Ayrıca hareket alanı size konfor da sağlayacaktır. Kıyafetlerinizi, ayakkabılarınızı ve diğer aksesuarlarınızı rahatlıkla denemenizi sağlayacak hareket alanını yaratabilmek için ise özellikle dolaplarınızı seçerken sürgülü kapı özelliği bulunan mobilyaları tercih etmenizde fayda olduğu konusunda uyarmadan geçmeyelim

Aydınlatmaya Önem Verin

Evinizin genel dekorasyonunu tamamladığı gibi diğer dekoratif detayları da ortaya çıkarmada kilit rol oynayan avize ve lambader gibi aydınlatma ürünleri, giyinme odanız için de önemli bir obje olarak karşımıza çıkıyor.

Hem kıyafetlerinizi denerken yanılmamak hem de göz sağlığınızı riske atmamak adına da önem vermenizde yarar olan aydınlatma ürünü seçimi, buradan da anlaşılacağı üzere mutlaka dikkate alınması gereken bir konu. Bu doğrultuda giyinme odasında gözünüzü yormayacak detaylara sahip, yeterli seviyede aydınlatma sağlayabilecek türde ürünler seçmenizi kesinlikle tavsiye ederiz

Farklı Desen Aynalar Kullanın

Giyinme odası demek, ayna demek desek sanıyoruz ki siz de bize katılırsınız. Sonuç olarak denediğiniz kıyafetlerinizin, ayakkabılarınızın, kısacası kombinlerinizin üzerinde nasıl durduğunu görebilmeniz için giyinme odanızda farklı boyutlarda aynalara sahip olmanız şart.

Çünkü odanın farklı noktalarına yerleştireceğiniz aynalar sayesinde kendinizi ve kombininizin duruşunu farklı açılardan görerek en doğru seçimi yapabilirsiniz. Hatta boydan ayna özelliğine sahip giyinme dolaplarını tercih ederek bu konuda işinizi daha pratik hale getirebilmeniz de söz konusu.

İndirim Kodunu Kaçırmayın 👇🏽

Sizler de ÖG Mimarlık ile şimdi iletişime geçin, bu içerik ve blog sayesinde %10 İNDİRİM’den yararlanın.
İNDİRİM KODU: kod10

Giyinme Odası Fikirleri