ÖG Mimarlık

Küçük Banyo Fikirleri

KÜÇÜK BANYO TASARIMLARI

Küçük Banyo Tasarımları

Küçücük bir banyoyu kullanışlı ve stil sahibi bir alana dönüştürmeye hazır mısınız? Birkaç basit değişiklik ile eskisinden çok daha kullanışlı ve ferah bir banyoya sahip olabilirsiniz. Bu yazıda, alandan tasarruf etmenizi sağlayacak küçük banyo mobilyası seçimleri, depolama çözümleri ve bazı tasarım hileleri paylaştık. Aşağıdaki önerileri uyguladıktan sonra banyonuzun evinizdeki en sevdiğiniz oda olacağını garanti ederiz. İşte, zekice yapılmış küçük banyo tasarımları ve dekorasyon fikirleri

Küçük banyo tasarımı için mobilya seçerken köşeli ve geometrik hatlı modeller yerine yuvarlak hatlı modelleri tercih edin. Böylece hem dar alanda hareketiniz kolaylaşır hem de banyonuz olduğundan daha geniş görünür.

 

Beyazın Ferahlığını Kullanın

Bir mekanı olduğundan daha ferah gösteren en popüler yöntem açık renkler kullanmaktır. Bu yöntem küçük banyolar için de geçerlidir. Bembeyaz bir banyo dekorasyonu yaparak oldukça ferah bir banyoya kavuşabilirsiniz. Üstelik beyazın bin bir çeşidini bulabileceğiniz banyo seramik ve vitrifiye ürünleri ile işiniz çok kolay! Detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.

Çerçevesiz Duşakabin ile Özgür Hissedin

Çerçevesiz duş camları, küçük bir banyo içerisindeki görsel sınırı ortadan kaldırır. Desenli veya buzlu duş camları duvar etkisi yaratacağından, mümkünse şeffaf cam tercih edilmelidir. Böylece hem duş alırken kendinizi daracık bir alana sıkışmış hissetmezsiniz hem de banyonuz görsel olarak bölünmemiş olur. Duşakabin içerisindeki zemin ve duvarda banyonun geri kalanı ile aynı seramik modellerini kullanmanız bu etkiyi daha da artıracaktır.

 

Minimalist ve Sade Bir Tasarım Tercih Edin

Ankastre tasarımlı Amerikan mutfak modelleri ultra modern yapıları ile göze çarparken tamamen gömme mutfak malzemeleri ile de gözü asla tırmalamayan bir stilde karşımıza çıkıyor. Hızlı ve pratik bir kullanıma sahiptir

Duvara Monte Edilen Dolaplar

Duvara monte edilen banyo dolapları, zeminde yer kaplamadığı için banyoyu olduğundan geniş gösterir. Ayrıca daha modern ve hafif bir görünüme sahiptir. Küçük banyo tasarımları için oldukça kullanışlı olan asma banyo dolapları arasından banyonuz için en uygun boyut ve modelleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Farklı Renkler Kullanın

Küçük banyo dekorasyonu için tek bir rengin farklı tonlarından oluşan bir renk paleti tercih edin. Pastel bir renk seçerek mobilya ve seramik gibi ana detaylarda bu renge sadık kalın. Kullanacağınız banyo aksesuarları ile ana renk üzerine başka renk, desen ve dokular ekleyebilirsiniz. Veya yukarıdaki gibi beyaz fayanslar arasına siyah derz dolgu ile stil sahibi bir siyah beyaz banyo tasarımı yapabilirsiniz.

İndirim Kodunu Kaçırmayın 👇🏽

Sizler de ÖG Mimarlık ile şimdi iletişime geçin, bu içerik ve blog sayesinde %10 İNDİRİM’den yararlanın.
İNDİRİM KODU: banyo10

Küçük Banyo Fikirleri