ÖG Mimarlık

Küçük Banyolarda Dekor Fikirleri

KÜÇÜK BANYOLARDA DEKOR FİKİRLERİ

Küçük Alanlar İçin Banyo Dekor Fikirleri

Küçük banyonuz var nasıl bir dekorasyon yapacağınızı bilmiyormusunuz? Banyonuzu nasıl daha büyük göstereceğiniz konusunda kafanız karışıkmı O zaman banyonuz için doğru bir yazıyı okuyorsunuz. Sizin için küçük banyolara dekorasyon üzerine bir liste hazırladık. Böylece bütçenizi aşan dekorasyon ürünlerine yönelmenize de gerek kalmayacak.

Küçük Banyolar İçin Doğru Dekroasyon Fikirleri Akıllıca ve minimalist bir şekilde yapılan dekorasyonlar sayesinde küçük alanlar daha büyük gözükmektedir. İster şık ister modern isterseniz de geleneksel bir görünüş isteyin. Banyonuzun boyutu vurucu bir dekorasyon ile daha farklı gözükebilir.

 

İşte küçük banyolara dekorasyon fikirleri

Oval bir duşakabin ya da küvet kullanımı daha fazla alana sahip olmanızı sağlayabilir.

Alanın daha yüksek görünmesini istiyorsanız ufak boya hileleri kullanabilirsiniz. Tek bir renk yerine koyu ve açık iki renk kullanabilirsiniz.

Musluklarınızı duvara monte bir halde kullanmak daha iyi olacaktır.

Küçük bir banyoyu büyük göstermek

Küçük bir banyoyu büyük göstermenin en iyi yollarından biri ilgi çekici olmasını sağlamaktır. Bunun için çarpıcı bir duvar kağıdı kullanılabilir.

Fayansların tek tip olması daha büyük bir alan hissi uyandırabilir.

Büyük mobilyalar küçük bir odayı gölgede bırakabilir, bu yüzden her zaman alanınızın boyutuna uygun eşyaları satın alın.

Banyo aynanızı yuvarlak veya dörtgen olarak seçebilirsiniz. 

Basit ve dengeli tasarımlara yönelmeyi tercih edebilirsiniz.

Banyonun farklı noktalarına ufak bitkiler, yazılar ve mumlar yerleştirebilirsiniz.

Küçük bir banyoda dekorasyon yaparken fazla dolu olmasını engellemeye çalışın. Fazla dolu küçük bir banyo dağınık bir his uyandıracaktır ve rahatsız hissettirecektir. Yukarıda belirttiğimiz küçük banyolara dekorasyon fikirlerimizi kullanarak banyonuzu dekore edebilirsiniz.

En Sevdiğiniz Rengi Belirleyin

Banyonuzda da kullanacağınız renklere karar vermeniz, banyo dekorasyon tarzını doyasıya yaşamanız için son derece önemli. Çünkü pek çok kişinin de katılacağı üzere “banyoyu gösteren rengidir”. Bu doğrultuda eğer banyonuzun daha aydınlık görünmesini istiyorsanız pastel renklerden seçebilirsiniz veya küçük bir banyonuz olduğunu düşünüyorsak beyaz renge ağırlık vererek ortamın olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ancak banyonuz zarif olduğu kadar gösterişli olmasını da isterseniz, son dönemin en popüler renklerinden siyahı tercih edebilirsiniz. Öte yandan banyonuzda yalnızca bir renk kullanmanız da gerekmediğini belirtmeden geçmeyelim. Farklı renk tonlarını, hatta bambaşka renkleri birlikte kombinleyerek de banyonuzda istediğiniz havayı yakalayabilirsiniz. Bu noktada renk seçiminde de mutlaka uyum aramanız gerektiğini vurgulamış olalım.

Banyonuza Yaratıcı Fikirler Ekleyelim

Banyonuza  daha yaşanılabilir ve ilham veren bir ortama dönüştürmek için bizimle iletişime geçmenizi öneririz. Bu anlamda hayal gücünüzü kullanarak, belki de banyo ilgisi olmadığı düşünülen farklı malzemelerde banyo dekorasyonunu güçlendirebiliriz. 

Buna benzer şekilde banyo duvarlarından birinde dikey bahçeciliğe başlayabilirsiniz. Hem fazla yer kaplamayan hem de bahçecilik yapmak için son derece pratik bir ortam oluşturan bu fikir ile banyonuzda daha fazla hayat katabilmeniz de mümkün. Üstelik duvarınızdaki bahçenizde, yemeklerinizde kullanacağınız sebze ve meyveleri de yetiştirme imkanı

İndirim Kodunu Kaçırmayın 👇🏽

Sizler de ÖG Mimarlık ile şimdi iletişime geçin, bu içerik ve blog sayesinde %10 İNDİRİM’den yararlanın.
İNDİRİM KODU: mutfak10

Banyo Dekorasyonu