ÖG Mimarlık

Ofis Dekorasyon Fikirleri

OFİS DEKORASYON FİKİRLERİ

Ofis Dekorasyon Fikirleri

Hepimiz evlerimizde yaşıyoruz bu doğru ama hayatının büyük kısmını ofislerimizde geçiriyoruz. Bu bakımdan evlerin dekoru kadar ofislerin dekoru da önemlidir. Fakat çoğumuz daha çok evimizin dekoruna önem veririz. Eve verdiğimiz önem kadar en az ofis dekorasyonlarımıza da vermeliyiz. Nedenini biliyorsunuz günün büyük bir bölümü genelde çalışma ofislerimizde bulunuyoruz bu doğrultuda çalışma ortamımızı ne kadar çok benimser ve orada ne kadar çok rahat hissedersek yaptığımız yapacağımız işlerimizede aynı oranda yansıyacaktır.

Resimde gördüğünüz üzere ev içerisinde oluşturulmuş ofis ortamı, beyaz renkler kullanılmış küçük bir alanda tasarlanmıştır yalnız gayet kullanışlı ferah bir görünüm sağlanmıştır.Ofisler doğru şekilde dekor edilip tasarlandığında verimli bir çalışma alanı elde edilir.Bu yazımızda sizlere ofis dekorasyonu fikirlerinde bulunacağız.

Modern Ofis Tasarımı

Gözü yormayan, dikkat çekmek için basbas bağırmayan ofis dekorları tercih ederek, ofis tasarımlarınızda güzel ve hoş bir konsept oluşturabilirsiniz. Ayrıca çalışma alanlarındaki dekorasyonun öncelik olarak tasarımda bir bütünlük ve sadelik oluşturmasına dikkat edilmelidir. Ofis dekorasyonlarında ahşabın bir ağırlığı için ofis dekorlarında da ahşap ağırlıklı materyaller seçmek yerine modernliği yakalayabilmek açısından daha çok metal ağırlıklı objeler seçilmesine özen gösterilmelidir. Günümüzdeki ofis görsellerine baktığınızda genelde ahşabın ne kadar doygun bir tasarım algısı oluşturduğunu görürsünüz. Ofis bölmelerinde de ahşabı tercih ederek çalışma alanlarında bir bütünlük yakalamış olacaksınız.

Ofis Dekorasyonu Bölme Sistemler

Herkes çalışma alanlarında yaratıcı bir fikir ortaya koyarak bir konsept oluşturmak ister. Biz de OgMimarlık olarak yılların vermiş olduğu tasarım trend tecrübelerine dayanarak sizlere bu anlamda önerilerimizi aktarmaktan çekinmiyoruz. Yaratıcı bir ofis dekorasyonunda olmazsa olmaz adımlardan biri sadelik ve estetiktir. Oluşturduğunuz konsept gözü yoruyor ve kendini bir bütün olarak gösteremiyorsa boşuna zaman ve boşuna emek harcamış olursunuz. Siz de ofis tasarımlarınızda profesyonel bir destek almak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin. Sizler için fiyat teklifini ve görsel hazırlama noktasında yardımcı olmak için hazırız.

Modern Ofis Renk Seçimi

Kişisel zevk ve tercihlere göre modern ofis dekorasyonunda çok farklı renklere yer verilmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir başka unsurda faaliyet gösterilen alana en uygun olan renk seçimini yapabilmektir. Çalışanlar için göz yormayan ve dikkat dağınıklığına neden olmayan renkler ofis tasarımında kullanıldığı takdirde verimlilik artırılmış olacaktır.

Ofis dekorasyonunda kullanılacak olan renkler kişinin zevk ve tercihlerine göre şekil alsa da ortama kazandıracağı atmosfer dikkate alınarak yapılan renk seçimi daha ferah ve aydınlık bir çalışma ortamı oluşturulabilmesi açısından önemlidir. Bu nedenle dekorasyonun belirleyici unsuru olan renkler özenle seçilmeli ve dekorasyonda kullanılacak olan bütün unsurlar hem renk hem de tarz olarak bir bütünü yansıtabilmelidir.

Ofis Dekorasyonu Duvar Renkleri

Modern ofis dekorasyonunda özellikle duvar rengi olarak seçilen rengin açık tonlardan olması ortama kazandıracağı ferah etki bakımından önemlidir. Özellikle dar olan alanlarda kullanılacak olan renkler alanı olduğundan daha geniş gösteren tonlardan seçildiği takdirde ferah ve huzur dolu bir çalışma ortamı oluşturulmuş olacaktır. Ofis tasarımında modern bir atmosfer oluşturan siyah ve beyaz son dönemlerde modern ofis tasarımlarında oldukça sık tercih edilen renkler olmuştur.

Bunlar yerine resimde gördüğünüz gibi büyük bir duvar kağıdı tasarlatabilirsiniz. Bu konuda üç boyutlu görsellerde mümkünde daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ofis İçerisinde Geçişler Nasıl Olmalı

İşinizin gereği ofisinizde birbirinden farklı departmanlar bulunabilir. Birbirinden farklı bu departmanların hem birbirleriyle rahatlıkla iletişim içinde olacakları, hem de kendilerine özgü alanları olmalıdır. Bu durumu göz önüne alarak hem departmanlar arası geçişler yumuşak bir şekilde sağlanmalı, hem de alanların sınırlarını iyi belirlemek gerek. Bu konuda sizlere ilham verecek olan yandaki görseli incelediğimizde ofis dizaynında yarım duvarlar oluşturulmuş, ferah aynı zamanda şık seperasyonlar ve farklı departmanlar için farklı renkler tercih edilmiş.

İndirim Kodunu Kaçırmayın 👇🏽

Sizler de ÖG Mimarlık ile şimdi iletişime geçin, bu içerik ve blog sayesinde %10 İNDİRİM’den yararlanın.
İNDİRİM KODU: ofis10

Ofis Dekorasyon Modelleri